Recenze sportovních aktivit, VIDEO-Tréninky.

BAHŇÁK 2012

Jak jsme si sáhli na dno svých fyzických sil, aneb Bahňák 2012…

19.5.2012 jsme se hromadně vydali na závod s názvem Bahňák, který hovoří naprosto za vše.Akci mi doporučila bývalá kolegyňka od hasičů, protože ví, jací jsme: „Blázni, co jdou do všeho!“. Nicméně ani ona nevěřila, že dotáhneme registraci do konce JA hleďme, my jsme neváhali ani vteřinu, vytvořili jsme dva závodní týmy a vyrazili jsme směr Sokolov – Jižní lom.Už několik dní předem jsme se nemohli dočkat a snažili jsme se přesvědčit jeden druhého, že jsme prostě jedničky a že extrémní překážkový závod plný bahna zvládneme levou zadní.Představa plavání a brodění v ledové řece či „krysími kanály“ nám nedávala nějaký ten den spát, takže jsme se modlili za krásný slunný den a bezvětří JNaštěstí se po dlouhé době vydařila předpověď počasí a z téměř mrazivých nocí se teplota vystoupala nad 15°C už po ránu!

Cesta byla pohodová, najeli jsme necelých 150km a cíl našli bez problémů.Vybalit bahno věci, které (jak bylo v propozicích) můžeme postrádat a hurá na registraci pro čip.Trošku nás překvapila nekonečná fronta závodníků, která se vůbec nehýbala a stále narůstala, ale to byla asi jediná výtka organizaci.Jinak vše zvládli úplně bezvadně a závod jako takový s doprovodným programem a soutěžemi odsýpal jak na běžícím pásu!Před samotným začátkem jsme měli dost času obhlédnout trať a vyzkoušet nějakou tu techniku, jak nejrychleji zdolat např. stěnu z pneumatik.Adrenalin stoupal a nedočkavost prvního našeho pádu do jámy s kaolínem ještě více.

Čtyři – tři – dva - jedna – a první  junior na trati.Obdivovali jsme odvahu dětí a chuť s jakou se vydali vpřed!Dorost – ženy – muži – a je to tady: „První tými se připraví na start!“Často se ozývá v reprácích poznámka výborného moderátora, že nás všechny vítá v závodě, do kterého jsme se přihlásili, abychom se nechali zesměšnit a zranit.Vtipálek! JKamera připevněná na hlavě a spuštěné nahrávání.Srdce až v krku! „START!“

Obavy z posměchu kvanta diváků odešly spolu s krásným placákem na záda v kaolinové koupeli.Teď už se prostě jen dostat do cíle a nezklamat svůj tým!Kdo by to byl řekl, ale to bahno vážně pořádně klouzalo, ani běžet a už vůbec ne rovně, se nedalo.Pár loků mňamkózního hnusu v Krysím kanále a na Mandlu.Menší kolize na balících slámy, proběhnout močály, přelézt klády, podlézt hadice.Zástava dechu při křečích hrudníku signalizovala bídnou fyzičku nejslabšího článku našeho týmu a to mne JOd infarktu mne zachránila fronta na pár překážkách, kde jsme doběhli týmy, co startovali před námi.Bohužel díky čekání jsme ztratili minimálně 2minuty času.Přechod slepým ramenem řeky Ohře a následně ho zpět přeplavat byl pro silnější povahy – prostě humus a dokonce s hadem!Na Nuselském mostě nám přišel ten název vcelku trefný, protože jedno uklouznutí na mokrých prkýnkách a sebevražda je na místě.Jiné a další překážky, vyškrábnout se z hluboké jímky, přebrodit řeku a závěrečný běh do cíle.Pád na zem a rozdýchávání plic cca dalších 20 minut.

„Jsem prostě máslo a začínám konečně makat!“, utvrdila jsem sama sebe!Nicméně myslím, že každý kdo doběhl do cíle, ať už v jakémkoli čase, může být na sebe náležitě hrdý!Naše dva týmy skončili na 20. a 35. místě z 56.Na první pokus velká spokojenost a motivace do příštího ročníku.Doufám, že rozšíříme naše řady a nezůstaneme jen u dvou týmů J